PATRIMONIO FRANCE


Kategorie
Červená
Bílá
Růžová
Muškát
 
 
 
  O VINAŘSTVÍ PASTRICCIOLA
 
 
 

Je to malá, ale nejvíce proslulá vinice na severní části korsického ostrova speciálně zaměřená na korsická vína a odrůdy. Leží v kopcovité krajině s vápenatou půdou. Její svahy jsou vystaveny jižnímu a jihozápadnímu slunci. Slunečné počasí tohoto kraje napomáhá v růstu zdravých hroznů. Vhodné podmínky jsou nadále i umocněny díky zálivu Saint- Florent, který vnáší svým jemným chladivým vánkem od moře dostatečné provzdušňění a snižuje tak obsah síry v hroznech.Na vinicích se využívají jak ověřené tradiční postupy, tak i inovativní moderní postupy.
Přestože je známo, že spojovat práci se zábavou a kamarádstvím se nevyplácí, mezi zaměstnanci Domaine Pastricciola vznikl kolektiv, který po práci provozuje společné aktivity. Jezdí spolu na lov zvěře, hrají spolu na kytaru a traví společně volné večery. Víno Pastricciola je komplexním produktem s utajovaným šarmem, utkaným tajnými ingrediencemi, jako je přátelství, vášeň a ve spojení odborných znalostí výroby, denní ochutnávky a kontroly je z něj vytvořen velmi elegantní produkt.
I tento rok jsou vína Pastricciola na špičce hodnocených vín. Například Muscat 2005, jenž kombinuje vyváženost se silou a jemností, dosáhl vrcholného hodnocení výběrové komise korsických vín.

Vinici najdete tak, že do vyhledávačů zadáte Patrimonio a mapa vás sama zavede na krásnou vesničku ležící 6 Km od města Saint-Florent na severní části Korsiky. V této zemi se hovoří jak francouzsky, tak i korsičtinou.

VINAŘSTVÍ - DOMAINE PASTRICCIOLA(založeno uprostřed 19 století)

Roční produkce: 50000 lahví

Rozloha: 15 Hektarů

Převládající složení půdy: vápenec

Odrůdy: Niellucciu, Malvoisie, Muscat Petit Grain

Průměrné stáří nabízených vín: 7 let

Nabízená vína: bílá, růžová, červená, muškát

Skladování: sklepní

Expedice: po celé Evropě

 
Korsická vína | Fotogalerie | Nabídka vín | O vinařství Pastricciola | Kontakty
Design stránek